Gatvės apranga: marškinėliai ir džemperiai

Marškinėliai su spauda ir džemperiai su užrašais karaliauja gatvėse

Išskirtinumas kiekviename žingsnyje

Terminas “gatvės mada” (angl. street fashion) atsirado dėl bendro žmonių polinkių išreikšti savo stilių ir individualumą kasdienėje aplinkoje. Tai yra stilius, kurį žmonės patys kuria, derindami įvairius drabužius ir aksesuarus, kad atspindėtų savo asmeninį skonį ir išvaizdą. Gatvės mada dažnai yra įkvėpimo šaltinis mados dizaineriams ir dažniausiai nesilaiko griežtų mados normų ar konvencijų.
Nors nėra aiškaus vieno asmens, kuris būtų sugalvojęs šį terminą, bet jis tapo plačiai naudojamu pasaulinės mados industrijos žargone, kad apibūdintų kasdieninio žmonių stiliaus svarbą ir jo įtaką mados tendencijoms. Gatvės mada sieja žmones iš įvairių socialinių sluoksnių ir kultūrų, leisdama kiekvienam iš jų pasirodyti originaliai ir išskirtinai.
Pakeliaukime po gatvės mados pasaulį, kuriame jūsų stilius taps jūsų kūriniu, o gatvė – jūsų paroda.

Marškinėliai su užrašu, kaip stiliaus išraiška

Marškinėliai – tai neabejotinai vieni universaliausių ir išskirtinai svarbių drabužių mados pasaulyje. Jų universalumas leidžia ne tik įvairiai išreikšti savo stilių, bet ir prisitaikyti prie beveik kiekvienos situacijos.
Vienas iš pirmųjų sprendimų, kuriuos mes priimame, renkantis marškinėlius, yra jų spalva. Nuo subtilių neutralių atspalvių iki drąsių ir ryškių spalvų, spalvų pasirinkimas leidžia mums parodyti nuotaikas ir jausmus, pvz., šviesiai mėlyni marškinėliai gali sukurti jaukumą ir jautrumą, o tuo tarpu raudoni – energiją ir pasitikėjimą.

Sekantis etapas tai spausdinimas ant marškinėlių, nes spauda ant marškinėlių atskleidžia mūsų kūrybiškumą ir interesus. Minimalistiniai piešiniai ar foto ant marškinėlių, o gal drąsūs paveikslėliai ir iš koto verčiančios frazės? Koks printas ant marškinėlių puikuosis, kiekvienas pasirenka individualiai, tačiau visi jie atspindi mūsų asmenybę. Dažnai marškinėliai yra kaip tuščias drobės lopas, ant kurio galime nutapyti savo pasaulį, išsakyti savo poziciją, parodyti, kaip jaučiamės ar ką mėgstame. Pasirinkta spauda ant marškinėlių gali radikaliai pakeisti drabužio stilių ir leisti jį priderinti bet kuriai progai. 
Iš pirmo žvilgsnio atrodytų paprasta smulkmena, tačiau ši smulkmena leidžia mums ne tik derinti marškinėlius su užrašu su įvairiais kitais rūbais ar aksesuarais, bet taip pat suteikia galimybę personalizuoti. Personalizuoti marškinėliai su užrašu yra puikus sprendimas norint išsiskirti, nes yra 100% garantija, kad tokio rūbo neturės niekas kitas. Juokingi marškinėliai vyrams ar marškinėliai su užrašu moterims atskleis jūsų individualumą, suteiks laisvę rinktis, nes piešinys ar užrašas liesis iš jūsų fantazijos, kuri turbūt ribų neturi.

Gatvės apranga ir personalizuota spauda

Pasinaudokite mūsų įrankiu, kuris leidžia marškinėlius kurti patiems. Platus asortimentas įvairių spalvų ir stilių marškinėlių, o kūrimosi įrankio pagalba, galite užrašyti norimą tekstą, pridėti nuotrauką ar savo kurtą dizainą. Susikurk marškinėlius ir diktuok gatvės madą, kas žino, gal tavo kurtas dizainas taps hitu ir pagal tave seks minios tavo kurtos mados gerbėjų.

Džemperiai su užrašu: šiluma ir jaukumas

Džemperiai – taip pat vieni universaliausių drabužių, užimantys tikrai ne paskutinę vietą kiekvienos moters ar vyro spintoje. Patogus nešioti, šiltas ir sudėtingos priežiūros nereikalaujantis rūbas puikiai tinka dėvėti tiek vėsesniais vasaros vakarais, tiek ir termometro stulpeliui peršokus į minusinę ribą.

Džemperiai moterims ir džemperiai vyrams su kūrybiškais, originaliais piešiniais, citatomis ar nuotraukomis – ne tik įsimintinas drabužis, bet ir puiki stiliaus detalė, tai praktiška ir stilinga, dėl to paskutiniu metu gatvėse galime pastebėti itin daug žmonių dėvinčių įvairaus stiliaus džemperius. Nors džemperiai su užrašais ilgą laiką buvo tik laisvalaikiui skirta apranga, dėl savo praktiškumo ir patogumo pasirenkama aktyviai leidžiant laiką, šiandien tai veikiau stereotipas, nei realybė. Nors tai tikrai yra rūbas, idealiai tinkantis tiek vasaros vakarą ilgiau užsisėdėjus prie laužo, tiek lekiant į miškus ir pievas su augintiniu, tiek skubant į susitikimą su draugais įvairaus tipo džemperiai puikiai įsilieja į bet kokį stilių ir tinka daugelyje gyvenimo situacijų. Stilingas, originalus rūbas taip pat gerai žiūrėsis ir ne griežto protokolo biure, tad drąsiai dėvėkite džemperius su džinsais, kostiuminėmis kelnėmis ar sijonais. Džemperiai su užrašu leis jaustis ne tik stilingai, bet ir originaliai! Juk visuomet malonu pasipuošti drabužiais ar aksesuarais, kurių, neturi niekas kitas.

Aksesuarų įtaka ir tai kas tampa gatvės mados akcentais

Gatvės mada nėra tik drabužiai. Tai taip pat yra aksesuarai – mažos detalės, kurios gali radikaliai pakeisti ir papildyti visą stilių.

Šalikai yra vienas iš populiariausių gatvės mados aksesuarų. Platus šalikas su ryškiomis spalvomis gali išryškinti paprastą derinį, o subtilesnių spalvų šalikas gali pridėti elegancijos ir švelnumo. Šalikai taip pat puikiai pasitarnauja žaidžiant su įmantriais jų  surišimo būdais, tai suteikia individualumo ir prideda prieskonio net kasdienei aprangai.

Skrybėlės ir kepurės yra dar du aksesuarai, kurie prisideda prie gatvės mados išraiškos. Norint stiliui suteikti elegancijos – rinkitės madingą skrybėlę, o jeigu norite atrodyti laisvi, nevaržomi ir šiek tiek pašėlę – pasirinkite kepurę su snapeliu. Kepurė su snapeliu – tai puikūs aksesuarai dar ir tuo, kad jos taip pat gali būti su spauda. Spauda ant kepurių gali derėti su spauda ant marškinėlių ar džemperių, ji gali papildyti esamą marškinėlių dizainą arba kaip tik išryškinti ir akcentuoti tai ką norite išreikšti pasirinkta apranga. Kepurės su snapeliu dizainą, taip pat galite sukurti patys.

Taip pat svarbu nepervertinti aksesuarų: kartais vienas išskirtinis aksesuaras gali būti daug efektyvesnis nei pernelyg daug detalių. Gatvės madai puikiai tinka tiesiog paprastas medžiaginis krepšys, kuris koreliuoja su jūsų apranga, o laisvai permestas per petį nebūtinai turi atlikti praktinę funkciją, daugeliu atveju jaunimas krepšius pasirenka tiesiog, kaip papildomą stiliaus detalę. Tai atrodo originaliai ir charakteringai, dera prie paprasčiausių drabužių.

Aplinkos ir etiškumo aspektai gatvės madoje

Mada yra ne tik apie išraiškingumą ir stilių – ji taip pat gali būti išraiška mūsų vertybių, įsipareigojimo aplinkos išsaugojimui ir pagarbos žmonėms, kurie gamina mūsų drabužius. Atsakinga gatvės mada tampa vis svarbesne tema mados pasaulyje, skatinanti mus galvoti apie mados įtaką aplinkai ir žmonėms visame pasaulyje.

Vienas iš svarbiausių etiškumo aspektų yra drabužių gamyba ir prekyba. Per pastaruosius dešimtmečius buvo atskleista daugybė skandalų dėl žmonių darbo sąlygų ir žalingos gamybos praktikų mados pramonėje. Atsakinga gatvės mada ragina mus atidžiai pasirinkti prekių ženklus ir rūbus, kurie gaminami pagal sąžiningas ir tvarias sąlygas, be žalos žmonėms ir aplinkai.
www.marskineliai.lt bendradarbiauja su „Stanley/Stella“ prekiniu ženklu, gaminančiu drabužius išskirtinai tik iš organinės medvilnės ir išsiskiriančiu itin ekologiškais drabužių gamybos sprendimais.

Viskas, ko darome, turi pasekmes. Pasirinkdami atsakingą gatvės madą, mes darome žingsnį link tvaraus ir sąmoningo gyvenimo būdo. Tai yra būdas ne tik išreikšti savo stilių, bet ir dėti pastangas užtikrinti, kad mada būtų etiška, tvari ir teiktų prasmę ne tik mums, bet ir visai pasaulio bendruomenei.
Nepamirškite būti kūrybingi, drąsūs ir atsakingi. Tai ne tik drabužiai, kuriuos vilkime, kai išeiname iš namų. Tai yra išskirtinumas, pasirinkimas ir individualumas, tai yra tai ką mes demonstruojame kiekvieną dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *