Seni marškinėliai: kam ir kaip juos panaudoti

Pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo visada yra galimybė pakeisti senų marškinėlių paskirtį

Ekologija ir tvarumas šiandieniniame pasaulyje tampa vis svarbesnėmis temomis. Didėjant visuotiniam atšilimui, klimato kaitai ir taršai, vis daugiau žmonių pripažįsta, kad reikia ekologiškų sprendimų. Vienas iš būdų prisidėti prie tvarumo yra pakartotinai naudoti senus daiktus, o ne juos išmesti.

Suprantama, kad visi norime atsinaujinti ir pasipuošti, renkamės vis naujus, šiuolaikiškus marškinėlius, kurie atspindi mūsų būdą, pomėgius, stilių.

Tačiau seni marškinėliai su spauda yra vienas iš daugelio daiktų, kuriuos galima panaudoti iš naujo, ir yra įvairių būdų tai padaryti. Nesvarbu, ar turite per mažus, per didelius ar tiesiog nebemadingus marškinėlius, nereikia leisti jiems nugulti į atliekų konteinerį.

Senų marškinėlių panaudojimo skatinimas

Kai kurie mados namai senus marškinėlius naudojo kurdami naujus, vienetinius, ekologiškus ir madingus gaminius. Pavyzdžiui, dizaineris Christopheris Raeburnas panaudojo senus karinius marškinėlius, kad sukurtų stilingus ir tvarius švarkus, o Stella McCartney naudojo perdirbtos medvilnės marškinėlius, kurdama naujus drabužius savo tvarios mados linijai.

Be to, daugelis mados namų pradėjo reklamuoti perdirbimo ir „pasidaryk pats“ projektus, kad vartotojai galėtų tvariau naudoti savo garderobą. Pavyzdžiui, „Burberry“ sukūrė programą, kuri skatina klientus atnaujinti senus „Burberry“ drabužius, siūlydama pamokas, kaip juos paversti naujais drabužiais.

2013 m. Gvatemaloje seni marškinėliais su spauda,  grupės savanorių buvo panaudoti tam, kad sukurtų milžinišką audinį, dengiantį pastatą. Šis projektas buvo dalis pastangų skatinti tvarią madą ir sumažinti atliekų kiekį.

Vienas iš beprotiškiausių ir juokingiausių būdų, kaip buvo panaudoti marškinėliai su spauda, yra „Marškinėlių patranka“ sporto renginiuose ir koncertuose.
Marškinėlių patranka – tai pneumatinis pistoletas, kuris marškinėlius šaudo į minią, kaip reklaminę prekę ar kaip pramogos dalį. Jie dažnai naudojami sporto renginiuose ar muzikos koncertuose, siekiant sužadinti minią ir apdovanoti entuziastingus gerbėjus.
Pirmąją marškinėlių patranką dešimtojo dešimtmečio pradžioje sukūrė vyras, vardu Markas Cubanas, vėliau tapęs verslininku milijardieriumi ir Dalaso „Mavericks“ krepšinio komandos savininku.
Taigi, nors tai gali būti ne pats praktiškiausias senų marškinėlių panaudojimas, bet tai tikrai vienas beprotiškiausių ir juokingiausių jų panaudojimo būdų.

Marškinėlių patranka

publikos įaudrinimui

Seni marškinėliai su spauda – ką mes galėtume su jais padaryti ?

Apžvelgsime kūrybiškas ir praktiškas idėjas, kaip pakeisti senus marškinėlius, įskaitant „pasidaryk pats“ projektus ir patarimus, kaip juos panaudoti dar vienam gyvenimui. Suteikdami naują gyvenimą seniems marškinėliams, galime sumažinti švaistymą ir skatinti tvarumą kasdieniame gyvenime.

Seni marškinėliai su spauda paversti daugkartinio naudojimo krepšiu

Atlikus kelis paprastus kirpimus ir susiuvimus, senus marškinėlius galima paversti daugkartiniu krepšiu, kuris puikiai tiks einant apsipirkti, neštis įvairius daiktus ir pan. Ypatingai originalus daugkartinio naudojimo krepšys gausis jeigu jūsų turimi marškinėliai su spauda. Spauda ant marškinėlių prideda papildomų akcentų, nes jie įvairiaspalviai ir su įvairiais dizainais jau patys iš savęs, taigi tokiu atveju prireiks mažiau papildomų detalių. Nebijokite panaudoti ir senus džemperius, o ypač idealiai dera džemperiai su užtrauktukais, nes iš jo galite padaryti sudėtingesnį užtraukiamą krepšį.
Kaip sukurti krepšį iš marškinėlių, ir keletas patarimų, kaip jį dekoruoti dažais, trafaretais ar audinių iškarpomis.

Instrukcijos:

1. Padėkite marškinėlius ant paviršiaus ir išlyginkite visas raukšles ar nelygumus. Geriausia būtų prieš tai išlyginti lygintuvu arba garais.
2.Nukirpkite marškinėlių rankoves, palikdami apatinį kraštą nepažeistą.
Perkirpkite išilgai marškinėlių apačios, kad sukurtumėte maždaug 1 cm pločio ir 3 cm ilgio juostelių kraštą.
3. Būtinai prakirpkite abu marškinių sluoksnius, kad atsirastų kilpelių kutai.
4.Suriškite kiekvieną kilpų porą dvigubu mazgu, sukurdami krepšio dugną.
5.Išverskite marškinėlius į išorę, kad mazgai būtų maišelio vidinėje pusėje.
6.Iškirpkite dvi juosteles iš likusios rankovių medžiagos arba iš kitų senų marškinėlių, kad sukurtumėte rankenas. Juostų ilgis priklausys nuo to, kokio ilgio norite turėti savo krepšio rankenas. Pritvirtinkite kiekvieną rankenėlę prie krepšio viršaus, tvirtai jas susiūdami arba surišdami.

Vola! Dabar turite daugkartinį krepšį, pagamintą iš senų marškinėlių.

Pagamintą krepšį galite marginti dažais ar papildomai prisiūdami įvairių kito audinio ar kitos spalvos marškinėlių detalių, kurios suteiks akcentą. Iš skirtingų spalvų galite sukurti tekstus, iškirpdami ir prisiūdami raides, sukurti įvairių raštų, naudojant skirtingus audinius taip pat iš senų rūbų, kurie paįvairins ir įneš gyvybės.
Eksperimentuokite su skirtingų dydžių ir stilių marškinėliais, kad sukurtumėte įvairių dydžių ir formų krepšius. Tam puikiai tinka marškinėliai ilgomis rankovėmis, marškinėliai be rankovių ar net polo marškinėliai. Didesni marškinėliai leis sukurti didesnį krepšį, o aptempti – mažesnį. Tokį krepšį galima skalbti ir pakartotinai naudoti daug kartų, todėl tai yra tvari ir ekologiška alternatyva vienkartiniams pirkinių krepšiams.

Sukurkite išskirtinį galvos aksesuarą


Greitai ir lengvai atlikite projektą „pasidaryk pats“. Seni marškinėliai gali tapti mielu ir funkcionaliu galvos apdangalu ar juosta be jokio siuvimo. Tai puikus būdas žmonėms, kurie neturi siuvimo mašinos, bet nori atnaujinti sentimentalią vertę turinčius marškinėlius. Idealiai tam tinka polo marškinėliai su sagutėmis, panaudokite juos, nes sagutes iš karto galėsite panaudoti, kaip dekoro detales.

Instrukcijos:

1. Nukirpkite audinio juostelę nuo apatinio marškinėlių kraštelio. Juostos plotis priklausys nuo to, kokio pločio norite turėti savo galvos juostą. Juostos ilgis priklausys nuo jūsų galvos apimties, todėl išmatuokite galvą kad gautumėte tikslų dydį.
2. Padėkite audinio juostelę lygiai ant paviršiaus ir išlyginkite visas raukšles ar nelygumus.
3. Perlenkite vieną juostelės galą aukštyn per likusį audinį, sukurdami kilpą. Kilpa turi būti pakankamai didelė, kad patogiai pajuostų galvą.
4. Perlenkite kitą juostelės galą aukštyn ir per pirmąją kilpą, sukurdami antrą kilpą, kuri sutampa su pirmąja. Dvi kilpos turi būti maždaug tokio paties dydžio.
5. Naudokite audinio klijus arba karštų klijų pistoletą, kad pritvirtintumėte dvi kilpas kartu galvos juostos viršuje.

Pasigamintą galvos juostą galite dekoruoti pridėdami papuošimų, pavyzdžiui, karoliukų ar blizgučių. Jei norite platesnės galvos juostos, galite iškirpti kelias audinio juosteles ir suklijuoti jas vieną šalia kitos. Naudodami skirtingų spalvų marškinėlius ir miksuodami po keletą juostelių, išgausite gyvybingesnį raštą
Ši galvos juosta tai dar vienas puikus būdas išnaudoti senus marškinėlius, kurių pagalba galite sukurti stilingą aksesuarą.

Seni marškinėliai virsta į makramė augalų kabyklą

Tęsiame projektą „pasidaryk pats“: šiek tiek surišus ir pinant, senus marškinėlius galima paversti bohemiško stiliaus augalų kabykla, kuri puikiai tinka jūsų mėgstamiems kambariniams augalams demonstruoti. Puikus būdas, ieškantiems linksmo ir kūrybiško stiliaus bei proga įnešti į savo namus žalumos. Idealiai tinka užmiesčio ir kaimo sodyboms ar lauko virtuvėje pakabinti auginamas prieskonines žoleles. Taip pat ši makrame augalų kabykla yra puikus būdas papildyti savo namus šiek tiek žalumos neužimant ploto ir neužgriozdinant paviršių. Be to, tai smagus ir kūrybiškas „pasidaryk pats“ projektas, kuriuo galėsite didžiuotis!

Instrukcijos:

1. Sukarpykite marškinėlius į juosteles, kurios yra maždaug 1 cm pločio ir 6–8 cm ilgio. Jums reikalingų juostelių skaičius priklausys nuo jūsų vazono dydžio ir norimos makramė pakabos ilgio.
2. Paimkite dvi juosteles ir viršuje suriškite mazgą, palikdami mazgo viršuje kilpą pakabinimui. Tai bus jūsų augalų pakabos viršus.
3. Padalinkite juosteles į keturias grupes ir kiekvienos grupės viršuje suriškite mazgą, palikdami nedidelį tarpą tarp viršutinio ir apatinio mazgo. Taip sukursite kvadratinių mazgų seriją, kuri sudarys jūsų makramė pakabos pagrindą.
4. Padalinkite juosteles į poras, po vieną juostelę iš kiekvienos mazgų grupės kiekvienoje poroje. Kiekvienoje poroje suriškite mazgą maždaug 1–2 cm žemiau ankstesnių mazgų.
5. Tęskite mazgų rišimą poromis, kol pasieksite norimą makramė pakabos ilgį.
Surinkite visas juosteles ir apačioje suriškite mazgą, kad sukurtumėte kutą.
Įdėkite savo augalų vazoną į makramė pakabą ir prireikus sureguliuokite mazgus, kad įsitikintumėte, jog vazonas yra saugus.

Makrame augalų pakabą galite padaryti spalvingesnę, naudodami skirtingų spalvų marškinėlius arba papildomai dekoruoti, pridedant prie mazgų karoliukų ar kitų papuošimų.

.

Prisiminimų išsaugojimas iš senų kolekcinių marškinėlių

Jeigu turite senų sentimentalią vertę turinčių marškinėlių kolekciją (pvz., koncertinius marškinėlius ar sportinius marškinėlius), galite juos panaudoti kurdami įvairialypę skraistę/pledą, kurioje užfiksuoti visi jūsų mėgstamiausi prisiminimai. Tai gali būti puikus projektas, kurį ruošite palaipsniui, o taip pat bus gražus ir prasmingas prisiminimas, kurį galėsite saugoti ilgus metus. Tokiu būdu pagaminta prisiminimų skraistė, taip pat bus unikalus ir prasmingas dekoro elementas, kurį galėsite naudoti savo namuose ar sodyboje.

Instrukcijos:

1. Surinkite savo senų marškinėlių kolekciją ir nuspręskite, kuriuos norite naudoti savo prisiminimų skraistei/pledui.
2. Apsvarstykite spalvų schemą ir bendrą marškinėlių temą, kad sukurtumėte darnią išvaizdą.
3. Sukarpykite marškinėlius į vienodo kvadrato arba stačiakampio formas, būtinai įtraukdami visus svarbius logotipus, grafiką ar tekstą.
4. Išdėliokite marškinėlių dalis ant lygaus paviršiaus, kad sukurtumėte savo skraistės dizainą. Galite juos išdėstyti pagal bet kokį jums patinkantį modelį, pavyzdžiui, paprastą tinklelį arba sudėtingesnių kombinacijų dizainą.
5. Kai būsite patenkinti išdėstymu, kreida pažymėkite kiekvienos detalės kraštelius, palikdami nedidelį kraštelį aplink kiekvieną.
6. Iškirpkite seno pledo gabalus, arba naudokite kitą storesnį ir audinį, kad jie atitiktų jūsų iškirptų marškinėlių detales.
7. Uždėkite vieną marškinėlių gabalėlį ant pledo gabalo, pažymėta kraštine į viršų. Pakartokite su visomis marškinėlių dalimis.
8. Siuvimo mašina susiūkite kiekvieną marškinėlių detalių kraštą ir pritvirtinkite jį prie pledo. Šiam veiksmui galite naudoti tiesų dygsnį arba zigzago dygsnį.
9. Kai visos marškinėlių dalys bus pritvirtintos prie pledo gabalėlių, išdėliokite jas pagal tą patį modelį, kurį sukūrėte anksčiau. Siuvimo mašina susiųkite gabalus į vieną bendrą skraistę/pledą.

Norėdami sukurti įvairesnę ir įdomesnę tekstūrą, prie savo atminties skraistės/pledo galite pridėti kitų audinių ar medžiagų, pavyzdžiui, senų džinsų ar veliūro.
Tokiu būdu pagaminta prisiminimų skraistė, tai unikalus ir prasmingas dekoro elementas, kurį galėsite naudoti savo namuose ar sodyboje.

Seni marškinėliai su spauda paverste jaukiu augintinio guoliu

Tai nebrangus būdas sukurti jaukią miego vietą savo pūkuotam draugui, o taip pat pakeisti senus marškinėlius, kurie kitu atveju gali nueiti perniek. Be to, marškinėlių medžiagą galima lengvai išplauti ir prireikus išvalyti. Šiam projektui puikiai tinka ir džemperiai, nes jų audinys minkštesnis ir storesnis.

Instrukcijos:

1. Pradėkite pasirinkdami pakankamai didelius marškinėlius, kad patogiai tilptų jūsų augintinis. Tai priklausys nuo jūsų augintinio dydžio, tačiau paprastai tinka didesni marškinėliai.
2. Padėkite marškinėlius ant lygaus paviršiaus ir nukirpkite rankoves bei apykaklę, palikdami nepažeistą pagrindinį marškinėlių korpusą.
3. Jei norite pridėti šiek tiek struktūros prie augintinio guolio, rėmui sukurti galite naudoti PVC vamzdžius ir jungtis. Supjaustykite vamzdžius iki norimo ilgio ir surinkite juos į stačiakampį, naudodami jungtis, kad laikytųsi kartu.
4. Jei naudojate PVC rėmą, uždėkite marškinėlius ant rėmo ir pritvirtinkite spaustukais arba kaiščiais. Jei nenaudojate rėmo, tiesiog padėkite marškinėlius ant paviršiaus.
5. Užpildykite marškinėlius minkštu užpildu, kol jie taps gražūs ir purūs.
6. Marškinėlius susiųkite ir patieskite į parengtą guolį, kad atrodytų švariai ir tvarkingai.

Neįtikėtinos idėjos, ką žmonės pagamina iš senų marškinėlių

Yra tiek daug smagių ir kūrybiškų būdų pakeisti senus marškinėlius, todėl visi, kurie nori sumažinti švaistymą ir išgauti daugiau naudos iš savo drabužių jau turi keletą inspiracijų.
Daug kalbame apie tvaresnį gyvenimo būdą ir mažesnį vartojimą, tai kodėl gi nepradėjus judėti bent mažais žingsneliais į priekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *